HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Biblioteka - Artykuły - strona 5

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A

Domy przyszłości

Konieczność wybudowania domu taniego w wykonawstwie i eksplantacji.

W większości realizacji obiektów budownictwa mieszkaniowego w naszym kraju jest obecnie niefortunna tendencja projektowania obiektów budownictwa mieszkaniowego dla wydawnictw różnego rodzaju katalogów

 

Nazwa:
Studio Sergiel

http://www.sergiel.pl
 
Kontakt:
Marki: Franciszek W.Sergiel 504-185-988
Łódź:   Sebastian M.Sergiel 513-455-979
 
Zakres usług:
1. Wykonanie dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi uzgodnieniami do otrzymania pozwolenia na budowę
2.Projekty indywidualne:
-domów jednorodzinnych
-domów wielorodzinnych
-obiektów użyteczności publicznej
-obiektów sportowych
3. Przebudowy i rozbudowy istniejących obiektów
4. Koncepcje architektoniczne i przestrzenne
5. Plany zagospodarowania terenu
6. Inwentaryzacje budynków
7  Projekty wnętrz
8  Zmiany charakteru użytkowania
 
 
Informacje dodatkowe:
Uważamy, że w dzisiejszych czasach, ważne jest, aby obiekt zaprojektowany przez architektów był wykonywany tak by realizacja odzwierciedlała myśl architektoniczną w 100%. Niestety często projekty architektoniczne stanowią jedynie podstawę do swobodnych interpretacji tzw. profesjonalnych wykonawców, którzy projekt architektoniczny traktują dosyć dowolnie, „twórczo” – często zatracając przy tej okazji intencje architekta, który kieruje się zwykle potrzebami przyszłych mieszkańców budynku.

W większości realizacji obiektów budownictwa mieszkaniowego w naszym kraju jest obecnie niefortunna tendencja projektowania obiektów budownictwa mieszkaniowego dla wydawnictw różnego rodzaju katalogów, kierując się możliwością zarobku, bez odpowiedzialności za jego kompatybilność z przyszłymi mieszkańcami. Inwestorzy wybierają projekty wg. swojej subiektywnej, ale jednak laickiej oceny, kierując się często pokusą zaoszczędzenia środków pieniężnych przy inwestowaniu i nabywają za niewielkie pieniądze odbitki projektu.
I tu zaczyna się droga usłana problemami związanymi z załatwianiem ogromnej ilości spraw, zatwierdzeń, pozwoleń - i to w odpowiedniej kolejności - w naszych urzędach. Po uzyskaniu zatwierdzenia zakupionego projektu na ogól chętnie zrezygnowaliby z dalszej takiej gehenny, jak budowa domu. Wykonawcy-realizatorzy natomiast - wykonują obiekty wg. życzeń inwestorów, dokonując najróżniejszych zmian w czasie budowy - nie zawsze zgodnych z przepisami prawa, ale takich, które zadowolą inwestora a więc dają im gwarancje uzyskania zapłaty za wykonaną pracę.

R E K L A M A


Naszym zdaniem – i nie jest to idealistyczne, lecz realistyczne podejście - każdy człowiek powinien wykonywać swoja pracę w sposób najlepszy, na jaki go stać. Powinien także otrzymać takie wynagrodzenie, aby móc wybudować dla siebie i dla swojej rodziny swój własny jedyny niepowtarzalny dom, który powinien być zaprojektowany w sposób indywidualny, biorący pod uwagę potrzeby estetyczne, zdrowotne, życiowe każdego z członków rodziny. Dom zrealizowany przez grupę osób, którzy też kochają swoją pracę i w jej wykonanie zaangażowali swoją profesjonalną wiedzę i najlepsze emocje. Jest to w naszym przekonaniu jedyne sensowne rozwiązanie, gwarantujące inwestorom pełne zadowolenie z wyjątkowego, dla nich jedynie zaprojektowanego i zaspokajającego ich specyficzne potrzeby – WŁASNEGO DOMU.
Nasza firma postawiła sobie za cel projektowanie i realizowanie obiektów budownictwa mieszkaniowego dla zaspokajającego indywidualne potrzeby mieszkańców.

Strona internetowa:
www.sergiel.pl

Projekty:
1. Dom własny
2. Projekt Justynka
 
 
Opis do Projektów:


1. Dom własny:

Założenia jakie przyjęte zostały przed rozpoczęciem pracy projektowej, to zaprojektowanie takiego domu, w którym nie występują korytarze. Minimalna ilość przewodów instalacyjnych, z możliwością ich naprawy w czasie eksploatacji. Minimalna ilość ścian zewnętrznych i pokój dziennych o dużych gabarytach. Budynek mieszkalny to półkoliste sklepienie o średnicy ok.11m i grubości powłoki jednakowej na całym przekroju 12cm. Wykonany jest z cegły pełnej metodą z wolnej ręki- bez użycia rusztowań i podpór w czasie budowy, a jedynie przy pomocy sztywnego promienia (łaty drewnianej), zamocowanej przegubowo w centralnym punkcie. Łata ta jest wyznacznikiem murowana cegieł.       
     Po zdjęciu humusu wykonano betonowe ławy fundamentowe. Posadzkę ułożona na podłożu betonowym bez ocieplenia, z poziomą izolacją i gładzią wyrównawczą, do której przylepiono klepki drewniane. Wokół ścian zewnętrznych istnieje kanał służący do prowadzenia instalacji i wykorzystywany jest jako jeden ze elementów zładu centralnego ogrzewana powietrznego nadmuchowego.


Izolacje termiczną sklepienia zapewnia wełna mineralna, twarda o grubości 15cm. Ułożona od strony wewnętrznej, mocowana do kopuły. Z zewnątrz budynek pokryty jest odpowiednim tynkiem, o cechach nie przepuszczającej wody, a przepuszczających parę wodną.
     Do podjęcia się tej pracy skłoniła mnie eksperyment- chęć sprawdzenia pewnych koncepcji i przesłanki ekonomiczne (konieczność wybudowania domu taniego w wykonawstwie i eksplantacji). Zróżnicowane wysokości pomieszczeń i dobra izolacyjność przegród budowlanych, tworzą korzystny mikroklimat w okresie letnim i zimowym. Duży świetlik rozświetla centralną cześć domu, wytwarza niepowtarzalny efekt wnętrzarski i pozwala piąć się ku górze roślinom umieszczonym we wnętrzu, a mieszkańcom domu dać namiastkę współistnienia z przyrodą.


Justynka:

Projekt składa się z układu trzech kopuł, które wzajemnie się nie przenikają i stanowią osobne konstrukcje. W głównej kopule znajduje się pokój dzienny powiększony o antresolę (wys. pokoju 5,5m) oraz cześć sypialna pod antresolą, w mniejszej kopule jest kuchnia z jadalnią, a w poziomej tubie garaż wraz z miejscem na spiżarnię. Centralna część, łącząca te trzy obiekty przykryta jest płaskim dachem, pełni funkcje hallu, mieści się tam także pomieszczenie CO oraz niewielka łazienka dla gości. Układ funkcjonalny jest czytelny pomimo wyeliminowania całkowitego pomieszczeń korytarzy, w ten sposób  maksymalnie wykorzystane zostalo wnętrze obiektu.
Powiększenie obiektu jest możliwe o kolejne kopuły w celu zwiększenia programu  funkcjonalnego np. o pokój dziecinny czy pracownię. Ogrzewanie budynku zapewnia kominek oraz piec centralnego ogrzewania powietrznego, przy czym kominek całkowicie wystarcza do ogrzania tego domu. Rozwiązanie to wskazane jest dla inwestorów posiadających ograniczone możliwości finansowe, gdyż pozwala nam na szybką budowę domu i  późniejszą jego rozbudowę.

 

   WASZYM ZDANIEM

autor: Kristoff Greenwood (03.04.2009, 23:31:51)
Witam, bardzo ciekawy projekt. Wydaje mi sie ze budownictwo przyszlosci bedzie oparte na takim wlasnie ksztalcie , poniewaz jest on konstrukcja samonosna. Czy nie zastanawiali sie Panstwo nad wykozystaniem do konstrukcji tego projektu paneli styropianowych lub z twardej pianki poliuretanowej ? Nie jest to pomysl nowy, lecz czy nie warty przemyslenia. Mysle ze przyszlosc maja tylko takie domy ktore beda ekologiczne ale takze ktore bedzie mozna budowac na masowa skale. Pozucmy prosze beton i cegly, dom wcale nie musi byc solidny jak bunkier. Musi byc w razie zniszczenia prosty i tani w odbudowie, to wszystko. Mysle ze takie rozwiazania naleza do przyszlosci a cegly i beton do muzeum. Pozdrawiam Kristoff Greenwood http://projektprometeusz.ubf.pl

Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 4+2=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2019 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.