HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Biblioteka - Artykuły - strona 5

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A

ZMIANY KLIMATU SĄ ŚMIERTELNE

GREENPEACE WZYWA MINISTRÓW DO DZIAŁANIA

 

     Aktywiści Greenpeace wspięli się dziś ok. godziny 12.00 na budynek Dworca Zachodniego w Poznaniu i zawiesili na nim transparent z napisem ”Climate change is deadly, get serious!" – “Zmiany klimatu są śmiertelne, traktujcie je poważnie”. Budynek znajduje się dokładnie naprzeciwko miejsca gdzie odbywa się Konferencja Klimatyczna COP14. W ten sposób ekolodzy chcą po raz kolejny zaapelować do polityków, aby od słów przeszli do czynów, gdyż czasu na powstrzymanie zmian klimatu jest coraz mniej.

Akcja Greenpeace ma miejsce na dzień przed rozpoczęciem tzw. Panelu Wysokiego Szczebla, gdy ministrowie środowiska krajów biorących udział w Konferencji przybędą do Poznania, by osobiście zdecydować o najważniejszych punktach przyszłego porozumienia.

R E K L A M A


“Jak dotąd w kluczowych kwestiach słychać tylko głuchą ciszę. Wciąż nie ma porozumienia w sprawie wspólnej wizji, a przecież to oczywiste, że musi być ona zgodna z ostatnim raportem Międzyrządowego Panelu do Spraw Klimatu (IPPC). Kraje uprzemysłowione muszą zadeklarować redukcję emisji o 25–50%, by powstrzymać wzrost globalnej temperatury poniżej 2ºC”, powiedziała Stephenie Tunmore z Greenpeace International.

Greenpeace przypomina, że Konferencja w Poznaniu to nie wakacje, ale bardzo ważne wydarzenie na drodze do przyjęcia finalnego porozumienia dotyczącego przyszłych mechanizmów ochrony klimatu. Już za rok w Kopenhadze przyjęta musi zostać nowa międzynarodowa umowa w tej sprawie.

“W kuluarach słychać pogłoski, że być może nie uda się zdążyć z wypracowaniem porozumienia w przeciągu roku. Byłaby to prawdziwa katastrofa, do której nie możemy dopuścić. Państwa jak najszybciej muszą zrozumieć powagę sytuacji i zamiast krótkowzrocznie bronić swoich narodowych interesów, muszą podjąć zdecydowane kroki w celu ochrony klimatu”, mówi Julia Michalak, koordynatorka kampanii klimatyczno – energetycznej Greenpeace.

R E K L A M A


W najbliższych dniach odbędzie się również szczyt Unii Europejskiej, na którym szefowie państw i rządów Europy zadecydują o przyszłości pakietu klimatyczno–energetycznego. Greenpeace apeluje, by UE stała się liderem w światowych negocjacjach i dała przykład innym krajom. Porażka Brukseli będzie oznaczać znaczne osłabienie negocjacji w Poznaniu.

„Z zadowoleniem przyjęliśmy ostatnie oświadczenie Ministra Środowiska, Macieja Nowickiego, w którym zadeklarował on gotowość obniżenia przez Polskę emisji o 30% do 2020 roku w stosunku do poziomu z 1990. To krok w dobrą stronę, czekamy na kolejne” – dodaje Michalak.

Kontakt:

Julia Michalak - Koordynator Kampanii Klimatyczno-Energetycznej Greenpeace Polska, tel: + 48 506 124 689, mail: julia.michalak@greenpeace.pl

Jacek Winiarski – Rzecznik Prasowy, tel: 504 274 080; mail: jacek.winiarski@greenpeace.pl

 
   WASZYM ZDANIEM

autor: (10.12.2008, 22:58:50)
Wy wszyscy Greenpeacowcy pustoglowcy stuknijcie sie powaznie w glowe! wszyscy macie po dwie komurki jexdzicie samochodami pociagami, komputeryitd.itd. a pytam sie na co działaja czy jerzdża powyzsze rzeczy? na prad a z kąd bierze sie prad a wy ich uzywcie. Nie macie zadnego moralnego prawa żadac aby nie uzywac w polsce węgla!!! po pierwsze polska posiada wystarczajaco lasow aby ocyscic powietrze z dwutlenku wegla wydzielanego w polsce po drugie, skąd wy chcecie miec energie elektryczna? w kazdym miejscu, protestujecie, atom, elektrownie wodne, wegiel, doslownie wszystko, a sami z tego korzystacie!!! o wiatrakach tylko zapomnieliscie, a to wielka lipa!!! Przekonali się o tym niemcy, nigdy nie wiadomo kiedy bedzie wiatr a energi nie da sie na dzis przechowywac, no w niewielkich ilosciach, wiec dane panstwo i tak musi produkowac w zapasie glownie z wegla enegie która idzie w powietrze do niczego nie jest wykorzystywana! to wielka fikcja! a niemcy głowny producent wiatraków ! wiec szuka głupich polaczków! bo u nich wiatraki to juz zwykla niepewnosc! a to całe ocieplenie klimatu przez dwutlenek węgla to tez jakieś przypuszczalne bzdury! klimat awsze się zmienial! Jeszcze pare set lat temu mozna bylo przejsc z Szwecji do Polski przez zamarznięte morze, a cofajac sie wstecz, wielkie upal, lodowce itd! wróccie sie do szkoly zbuntowane dziecia ki glaby itd.!!!

Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 0+6=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2019 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.