HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Biblioteka - Artykuły - strona 5

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A
WODA + CO2 = PALIWO ?
Pomysłodawca: prof. Dobiesław Nazimka z lubelskiego UMCS     Zainteresowanie: Ministerstwo Gospodarki - wicepremier Waldemar Pawlak

Sztuczna fotosynteza: możliwość łączenia dwutlenku węgla z wodą, przy obecności katalizatora.

Profesor Dobiesław Nazimek z Wydziału Chemii UMCS sztucznej fotosyntezie poświęcił kilka lat.

Przesłał swój projekt do ministerstwa.

Łącząc dwutlenek węgla z wodą, bez trudu uzyskujemy paliwo: benzynę lub olej napędowy - tłumaczył Gazecie Współczesnej prof. Nazimek.

Szacunki profesora Nazimka:

1. Metoda pozwala w największych zakładach przemysłowych w kraju, wyprodukować 21 mln ton paliwa rocznie.

2. Polacy wykorzystują rocznie 6 mln ton benzyny.

3. Zastosowanie w całej energetyce: elektrownie, elektrociepłownie, producenci nawozów sztucznych.R E K L A M A


   WASZYM ZDANIEM

autor: Andrzej (22.03.2011, 00:29:13)
Zgodnie z zasadami fizyki i chemii po spaleniu paliwa otrzymujemy pewną ilość energii i spaliny w postaci wody i CO2, Aby otrzymać to samo paliwo należy włożyć więcej energii ze wzgłedu na straty występujące w każdej produkcji. Jeżeli tę energię uzyskiwalibyśmy w wyniku spalania jakiś paliw to oczywiście mielibyśmy więcej spalin niż paliwa, pozostaje reakcję wykonać przy pomocy promieniowania słonecznego. W Polsce energia ze słonca dla Warszawy rocznie wynosi około 3500 MJ /m2 , 1kg oleju napędowego to 43MJ ,co z m2 daje 81kg paliwa. Polsce potrzeba 20mln ton ropy rocznie aby uzyskać taką ilość potrzeba powierzchni netto 250km2. Oczywiści te obliczenia są obarczone dużymi błędami nie wiadoma jest wydajność rzeczywista tego procesu sądzę że nie przekracza ona10% a więc ta powierzchnia wzrośnie 10x powierzchnia brutto1,2 , a więc łącznie fabryczka o powierzchni 3000km2 czyli 10 % powierzchni kraju. Ciekawe ile by to kosztowało za m2, bardzo byłbym ciekaw jaką opinię wydało ministerstwo gospodarki . Dane takie jak wartość opałowa oraz nasłonecznienie z internetu.

autor: sem19 (30.07.2009, 14:07:21)
Nazimek jest z UMCS, a nie KUL. KUL nie ma żadnych odkryć na swoim koncie, a UMCS już kilka (w tym pierwszy na świecie kabel światłowodowy).

autor: Wojtek (28.07.2009, 00:15:29)
Dlaczego nie użyć technologi wymyślonej przez polskich naukowców z UMC w Lublinie i nie przerobić całej światowej emisji CO2 w paliwo i to TANIE I DOBRE PALIWO. Ceny paliw na rynkach musiałyby wtedy spaść. Każdy by na tym skorzystał. DLACZEGO CAŁY ŚWIAT MILCZY PODCZAS, GDY SPRAWDZONA TECHNOLOGIA JEST W ZASIĘGU RĘKI !!! Czyżby światem rządzili idioci? A może zależy im na tym, aby ten projekt nie ujrzał światła dziennego, bo co niektóre państwa zanotowałyby miliardowe spadki !!!! CZAS WYPROMOWAĆ POLSKĄ MYŚL TECHNICZNĄ, KTÓRA MOŻE POMÓC W LECZENIU GLOBALNEGO OCIEPLENIA !!!

autor: XM (10.02.2009, 16:39:13)
Bo na tyle stać Autora - profesora, choć nie do końca- pracownika KUL, choć niby UMCS.

autor: tk (31.01.2009, 13:21:49)
Ja proponuję samą wodę - będzie taniej. A tak na poważnie..... czemu te informacje są tak skąpe ?

Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 4+3=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2019 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.