HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Biblioteka - Artykuły - strona 5

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A
Wiatraki a Ministerstwo Gospodarki
Wiatrowi energetycy krytykują Ministerstwo Gospodarki
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej informuję Ministerstwa Gospodarki w sprawie projektu "Polityki energetycznej"

1. Brak systemowego podejścia do całego sektora energetyki => zapisy zawierają działania pozorne => czyli:

- braku wsparcia dla rozwiązań obligujących operatorów sieci do modernizacji i rozbudowy sieci na potrzeby ubiegających się o przyłączenie. Proponowane w projekcie zobowiązanie do sporządzania planów rozwoju bez stworzenia skutecznego mechanizmu wymuszającego na operatorach ich realizację jest więc działaniem pozornym.

Efekt:
Niezrealizowanie przez OSP i OSD obecnych planów rozwoju jest tego najlepszym dowodem.


R E K L A M A

2. Brak działań z obszaru: mechanizmy wsparcia dla producentów energii elektrycznej z OZE.

Efekt:
Pozorna postawa PSEW - wielokrotnie podnosiło wymóg stabilności systemu jako podstawowy i niezbędny element rozwoju OZE, ale to pozory, gdyż warto zapytać się inwestorów jakie odpowiedzi dostają....


3. Brak celów i działań w zakresie możliwości powstawania farm wiatrowych typu offshore.

Efekt:
Przyłączania farm offshore do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego jest wyjątkowo trudny4.  Procedury związane z wydawaniem warunków przyłączenia do idei pobierania kaucji.


Efekt: czyli zaliczki - bariery w procesie przyłączania podmiotów do sieci elektroenergetycznej => patrz: źródeł odnawialnych.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Według analiz prawnych przygotowanych przez PSEW i przesłanych do Ministerstwa Gospodarki rozwiązanie to ma ewidentne wady prawne i w formie zaproponowanej przez resort gospodarki jest niekonstytucyjne.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


CZYTAJ PISMO PDF   WASZYM ZDANIEM
Brak wypowiedzi
Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 6+2=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2019 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.