HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Biblioteka - Artykuły - strona 6

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M ADebiut MEW S.A. na rynku NewConnect

W czwartek 18 marca 2010 na rynku NewConnect zadebiutuje spółka z branży energetycznej MEW S.A.

     Inwestorzy objęli pakiet 681 000 akcji serii B, co stanowi ponad 40% akcjonariatu spółki. W ramach oferty private placement pozyskano 2,5 mln zł. Fundusze zostaną przeznaczone na budowę Małych Elektrowni Wodnych o łącznej mocy 2,8 MW.

Debiut na rynku NewConnect stanowi istotne ogniwo w rozwoju firmy, jest to także okazją do podsumowania efektów naszej pracy, z której jestem bardzo zadowolony. Do takich deklaracji skłaniają pozytywne reakcje Inwestorów, którzy uznali za wiarygodny model rozwoju naszego biznesu, zapewniający im realne szanse na zyski – mówi Marcin Markiewicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej MEW – Dołożymy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom Inwestorów.

R E K L A M A
Spełnienie tego zadania będzie możliwe dzięki systematycznie narastającemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną w Polsce oraz dotacjom ze środków unijnych, a także preferencyjnym kredytom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dynamiczny rozwój spółki będzie miał swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki. Planujemy, że w  2013 roku zysk naszej firmy wyniesie 5 mln zł. z czego 25% przeznaczymy na dywidendę. Zakładamy, że Inwestorzy z wypłat dywidendy w ciągu 6 lat odzyskają zainwestowany kapitał.

W lutym 2010 r. spółka zakupiła teren, na którym zostanie zbudowana elektrownia wodna o mocy 240 kW. Obiekt będzie usytuowany na terenie województwa Podkarpackiego. Początek procesu inwestycyjnego zaplanowano do końca 1 półrocza 2010 roku, natomiast uruchomienie elektrowni przewidziano na 4 kw. 2011 roku. Koszt realizacji inwestycji wyniesie 6 mln zł.

R E K L A M A
Pozytywny klimat dla rozwoju spółki tworzą zobowiązania zakładów energetycznych, które są ustawowo zobligowane do odkupienia energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł (OZE) niezależnie od jej ilości. Cena energii, która uzyskała tzw. Zielony Certyfikat, dwu i pół krotnie przekracza cenę prądu wytwarzanego z paliw kopalnych, takich jak węgiel czy ropa.

Zgodnie z europejską dyrektywą o promocji wykorzystania energii z OZE Polska powinna do 2020 roku pozyskiwać 15% całości energii ze źródeł odnawialnych. O tym jak wiele jest do zrobienia świadczy fakt, że udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym kraju w roku 2008 wyniósł ok. 4,2% (wg danych Departamentu Energetyki Ministerstwa Gospodarki).

MEW S.A.
ul. Marszałkowska 80
00-517 Warszawa
www: http://www.mewsa.pl/


   WASZYM ZDANIEM
Brak wypowiedzi
Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 5+8=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2019 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.