HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Biblioteka - Artykuły - strona 6

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A
MEW SA  inwestuję 2,5 mln zł w budowę drugiej małej elektrowni wodnej

Do 2,5 mln zł zamierza zainwestować w budowę drugiej małej elektrowni wodnej o mocy 120 kW spółka MEW SA, która niespełna miesiąc temu zadebiutowała na rynku NewConnect. Obiekt ma być umiejscowiony na terenie województwa wielkopolskiego.     Elektrownia rozpocznie produkcję w trzecim kwartale 2010 roku. W ciągu najbliższych trzech lat spółka planuje budowę kolejnych elektrowni wodnych o łącznej mocy 2,8 MW. Dzięki temu w 2013 roku zyski firmy sięgną 5 mln złotych.

R E K L A M A
Po raz drugi w ciągu kilku tygodni pozyskaliśmy teren, na którym zlokalizowana zostanie mała elektrownia wodna. Roczna produkcja energii w przypadku tej inwestycji szacowana jest na poziomie 550 MWh – mówi Marcin Markiewicz, przewodniczący rady nadzorczej MEW SA.

Inwestycję poprzedzono przeprowadzeniem audytu, podczas którego ocenie podlegały wszelkie kwestie mające faktyczny bądź potencjalny wpływ na rentowność funkcjonowania elektrowni, a przez to całej inwestycji. Przewidywana łączna wartość przedsięwzięcia wynosi 2,5 mln zł, z czego 50% spółka planuje pozyskać ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dotacji unijnych.

R E K L A M A
Podatny grunt dla dynamicznego rozwoju spółki stanowi europejska dyrektywa o promocji odnawialnych źródeł energii (OZE). Według niej do 2020 roku Polska powinna pozyskiwać 15% całości energii ze źródeł odnawialnych, podczas gdy obecnie jest to około 4%. Zakłady energetyczne są ustawowo zobligowane do zakupu energii „odnowionej“ niezależnie od jej ilości. Cena energii, która uzyskała tzw. Zielony Certyfikat, dwukrotnie przekracza cenę prądu wytwarzanego z paliw kopalnych, takich jak węgiel czy ropa.
 
MEW S.A.
ul. Marszałkowska 80
00-517 Warszawa
www: http://www.mewsa.pl/

   WASZYM ZDANIEM
Brak wypowiedzi
Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 7+6=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2019 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.