HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Biblioteka - Artykuły - strona 4

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A

Polska zakończyła negocjacje nad „Innowacyjną Gospodarką”

To oznacza, że na przełomie października i listopada będą mogły zostać ogłoszone pierwsze konkursy dla przedsiębiorców.

- Polska zakończyła negocjowanie z Komisją Europejską (KE) Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka” (POIG) - ogłosił w poniedziałek w Brukseli Tomasz Nowakowski, szef Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej (UKIE).

POIG to jeden z pięciu narodowych programów wykorzystujących fundusze unijne. Jego budżet na lata 2007-2013 wynosi blisko 10 mld euro (z udziałem polskich środków). Zdecydowana większość środków ma być przeznaczona na realizację celów tzw. Strategii Lizbońskiej, tj. wzrost innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki.

- Będziemy finansować przedsięwzięcia o dużym stopniu innowacyjności, do Polski trafią najnowsze technologie - mówił Nowakowski. - Efekty będą widoczne dopiero za parę lat, ale będą znacznie większe, niż w przypadku zwykłych projektów infrastrukturalnych - dodał.

R E K L A M A


Na liście indykatywnej, czyli liście kluczowych projektów realizowanych w ramach programu, znalazła się budowa Europejskiego Instytutu Technologicznego we Wrocławiu i zastąpienie tradycyjnych dokumentów tożsamości przez elektroniczne karty identyfikacyjne. Lista dotyczy tylko finansowania projektów w obszarze informatyki, turystyki oraz parków technologicznych. Inwestycje dla przedsiębiorców zostaną wyłonione w drodze konkursu.

W latach 2007 - 20013 Polska będzie największym spośród wszystkich krajów członkowskich beneficjentem funduszy UE. W trakcie najbliższych siedmiu lat może otrzymać 67 mld euro. Środki te zostaną rozdysponowane za pomocą 5 programów narodowych i 16 regionalnych - dla każdego z województw.

Źródło:  http://www.paiz.gov.pl 

 

 

R E K L A M A


   WASZYM ZDANIEM
Brak wypowiedzi
Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 4+1=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2019 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.