HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Biblioteka - Artykuły - strona 5

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A
Dom pasywny - budownictwo pasywne

Pierwszy w Polsce certyfikowany dom pasywny

10-11 listopad 2007

Smolec (Wrocław), ul. Cisowa 1

    10-11 listopada 2007 odbędą się IV Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych organizowane przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt - twórcę idei pasywności . Podczas nich udostępnione będą do zwiedzania domy pasywne realizowane na całym świecie.

Jako jedyny z Polski zostanie zaprezentowany dom zrealizowany w Smolcu pod Wrocławiem wg projektu Biura Projektowego Lipińscy Domy, które specjalizuje się w projektowaniu domów energooszczędnych. Na miejscu w godz. 10-17 będzie okazja do spotkania się z ekspertami z dziedziny projektowania i realizacji budynków energooszczędnych oraz uzyskania szczegółowych informacji o technologiach i materiałach zastosowanych w realizacji tego pierwszego certyfikowanego domu pasywnego w Polsce.

---------------------------------------------------------------------------

W Smolcu k/Wrocławia został zrealizowany zgodnie z założeniami Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt – twórców idei pasywności.

Projekt wykonało biuro projektowe Lipińscy Domy z Wrocławia we współpracy z Instytutem Budynków Pasywnych przy Narodowej Agencji Poszanowania Energii z Warszawy. Biuro Lipińscy Domy specjalizuje się w projektowaniu energooszczędnych domów jednorodzinnych i zespołów mieszkaniowych. Innowacyjny dom pasywny zrealizowany w Smolcu jest domem pokazowym mającym propagować ideę energooszczędności w naszym kraju.

Prezentowane są w nim materiały i rozwiązania technologiczne dla budownictwa energooszczędnego. Organizowane są też tematyczne szkolenia dla firm wykonawczych i inwestorów indywidualnych. W przedsięwzięciu biorą udział renomowani producenci najwyższej jakości materiałów budowlanych.

Wyjściowym założeniem autorów projektu - architektów Ludwiki i Miłosza Lipińskich – było przystosowanie wytycznych projektowych dla budownictwa pasywnego do chłodniejszego polskiego klimatu, ale jednocześnie wzniesienie domu z materiałów dostępnych na naszym rynku. Dzięki temu można go określić mianem racjonalnego.

 Bez zastosowania tradycyjnego ogrzewania dom pasywny zużywa o 84% mniej energii niż potrzebne jest do ogrzania budynku tradycyjnego, a roczny koszt wykorzystanej energii wynosi jedynie 450 PLN. Wobec tego, przestaje dziwić fakt, że w Europie i na świecie budownictwo pasywne staje się wyznacznikiem kierunku rozwoju architektury.

Zapraszamy do zwiedzania
pierwszego w Polsce
certyfikowanego domu pasywnego
LIPIŃSCY DOM PASYWNY 1
Smolec k/ Wrocławia, ul. Cisowa 1
tel. 071 354 59 49, biuro@lipinscy.pl

 
   WASZYM ZDANIEM
Brak wypowiedzi
Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 5+2=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2019 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.