HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Biblioteka - Artykuły - strona 5

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A

Inwestycje w Polsce
Uruchomiono Łódzki Inkubator Technologiczny

Siedem firm zajmujących się nowoczesną technologią otworzyło w ubiegłym tygodniu swoje siedziby wraz z uruchomieniem Łódzkiego Inkubatora Technologiczny (ŁIT). Docelowo mieścić się ma tam 15 spółek - poinformował prezes Technoparku Tomasz Rychlewski.

Łódzki Inkubator Technologiczny mieści się w nowoczesnym biurowcu o powierzchni 1100 m2

http://www.technopark.lodz.pl 

ŁIT jest pierwszą tak dużą inwestycją Technoparku - Łódzkiego Regionalnego Parku Technologicznego. Mieści się on w nowoczesnym biurowcu o powierzchni 1100 metrów kwadratowych. Znajduje się w nim 15 w pełni wyposażonych biur o wielkości 24 - 49 m2. Budowa obiektu trwała 10 miesięcy, jej koszt wyniósł niecałe 3,7 mln zł.

Młodzi przedsiębiorcy mają do dyspozycji w ŁIT klimatyzowane biuro, meble, sprzęt biurowy oraz Internet. Rychlewski zapewnia, że przez pierwszy rok działalności w Inkubatorze cena za wynajem biura będzie wynosiła 75% rynkowej stawki czynszu.

Inkubator zobowiązał się do pomocy firmom w pozyskiwaniu unijnych źródeł finansowania, organizacji spotkań z czołowymi partnerami z całego świata nauki i biznesu. Każda z firm może liczyć ze strony ŁIT na fachowe doradztwo prawne jak i marketingowe.

R E K L A M A


Twórcy Inkubatora bardzo chcą aby na ich terenie swe siedziby otwarły firmy z branży informatycznej, farmaceutycznej, zajmujące się produkcją nowoczesnej aparatury leczniczej, zdrowej żywności, odnawialnych i nowych źródeł energii, produkcją materiałów dla potrzeb medycyna i włókiennictwa, oraz zajmujących się biotechnologią i nanotechnologią.

Inkubator rozpoczął współpracę m.in. z Polakiem, który stworzył oprogramowanie do IPhona - jednego z najważniejszych produktów amerykańskiej firmy Apple. 22-letni student Politechniki Łódzkiej, Arkadiusz Młynarczyk z Bełchatowa jest twórcą m.in. iBookmark, programu służącemu do przechowywania zakładek do stron internetowych.

Kolejną wartą uwagi firmą znajdującą się w ŁIP jest LIW - Projekt. Zajmuje się ona projektowaniem oraz produkcją innowacyjnych rozwiązań dla osób niepełnosprawnych. Oferuje wysokiej klasy sprzęt pomocny przy rehabilitacji oraz podczas procesu leczenia.

R E K L A M A


W najbliższych latach planowane jest powiększenie powierzchni Inkubatora do 5 tys. metrów kwadratowych a tym samym przyjęcie pod swe skrzydła aż 50 firm. Następnie, zbudowanie Centralnego Laboratorium Naukowo- Badawczego którego działanie miałoby wspomóc łódzkie firmy oraz wyższe uczelnie.

Ponad 90% udziałów Technoparku należy do Urzędu Miasta Łodzi, pozostałe są w rękach województwa łódzkiego oraz największych uczelni.


http://www.paiz.gov.pl/index/?id=2ba3c4b9390cc43edb94e42144729d33#12
   WASZYM ZDANIEM
Brak wypowiedzi
Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 5+3=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2019 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.