HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Biblioteka - Artykuły - strona 5

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A


GOOGLE ROZPOCZYNA PRACE NAD STWORZENIEM ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII TAŃSZYCH NIŻ WĘGIEL

Firma Google (NASDAQ: GOOG) ogłosiła nową inicjatywę strategiczną, nazwaną RE < C, zmierzającą do uzyskania elektryczności z odnawialnych źródeł energii, która będzie tańsza niż elektryczność produkowana z węgla.

W tym celu Google uruchomi wewnętrzną grupę badawczo-rozwojową, której prace skupią się początkowo na technologiach związanych z pozyskiwaniem elektryczności ze źródeł solarno-termicznych, na badaniach nad innowacyjnym podejściem do wykorzystania energii wiatru i na poprawie systemów geotermalnych. Spółka prowadzi już rekrutację inżynierów i ekspertów ds. energetyki, którzy pokierują pracami nowej grupy, współpracując blisko ze współzałożycielami Google, Larrym Pagem i Sergeyem Brinem.

R E K L A M A


„W naszej firmie i na naszej planecie rośnie zapotrzebowanie na czystą i przystępną cenowo energię” – powiedział Larry Page, współzałożyciel Google i prezes ds. produktów. „Ale w tej inicjatywie nie chodzi wyłącznie o potrzeby energetyczne firmy Google, ale o rozwiązanie nadmiernej zależności świata od węgla. Budując najbardziej energooszczędne centra obliczeniowe w branży, zyskaliśmy wiedzę, specjalistyczne umiejętności i unikalne spojrzenie na wielkie obiekty o dużym zapotrzebowaniu na elektryczność. Chcemy zastosować równie kreatywne i innowacyjne podejście do niezwykle ważnego wyzwania, jakim jest stworzenie tanich, możliwych do zastosowania na dużą skalę odnawialnych źródeł energii.”

Page dodał: „Naszym celem jest uzyskanie ze źródeł odnawialnych energii o mocy 1 GW, która byłaby tańsza niż energia z węgla. Wierzymy, że cel ten uda nam się osiągnąć w ciągu kilku lat, a nie dziesięcioleci. Już dziś istnieją możliwe do zastosowania technologie, dzięki którym energia ze źródeł odnawialnych może stać się tańsza od węgla. My chcemy zgromadzić specjalistów, których ekscytuje wizja pracy nad tymi technologiami, żeby
je rozwijać.”

Węgiel jest największym i najtańszym źródłem elektryczności dla wielu użytkowników na całym świecie, zaś gazy cieplarniane powstające w czasie jego spalania są jednym z najpoważniejszych wyzwań ekologicznych. Osiągnięcie celu polegającego na tym, że energia ze źródeł odnawialnych stanie się tańsza od węgla, będzie niezwykle istotnym krokiem na drodze do redukcji emisji gazów cieplarnianych.

R E K L A M A


Faktem jest, że wielu ludzi pracuje nad nowatorskimi rozwiązaniami w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, ale czas, w jakim mogłyby one stać się konkurencyjne kosztowo do węgla, jest po prostu zbyt długi. Google wierzy, że utalentowani inżynierowie koncentrujący się na tym celu mają szansę dokonać ważnego przełomu. Nowotworzona grupa badawczo-rozwojowa będzie właśnie zajmować się obniżeniem kosztów elektryczności ze źródeł solarno-termicznych.

Inwestycje i inicjatywy strategiczne


„Podążanie przetartymi ścieżkami nie pozwoli uzyskać bardzo taniej i czystej energii ze źródeł odnawialnych wystarczająco szybko, żeby uniknąć niszczących zmian klimatycznych” – powiedział dr Larry Brilliant, dyrektor wykonawczy Google.org. „Mamy nadzieję, że programy, które ogłaszamy, rozpoczną rewolucję ekologicznej elektryczności, dzięki której powstaną przełomowe technologie tańsze w eksploatacji od węgla.”

Z tego powodu Google.org, filantropijna odnoga firmy Google, zrealizuje strategiczne inwestycje, które wskażą drogę w kierunku wytwarzania energii po rzeczywistych kosztach (bez dotacji), które będą niższe od kosztów generowanych przez elektrownie węglowe. W pierwszej fazie Google.org współpracować będzie z dwiema firmami, które dysponują obiecującymi, skalowalnymi i przełomowymi technologiami energetycznymi:


• eSolar Inc. to firma z siedzibą w Pasadenie w stanie Kalifornia. Specjalizuje się w energii solarno-termicznej. W rozwiązaniach tego typu paliwo wykorzystywane w tradycyjnych elektrowniach zostaje zastąpione ciepłem uzyskanym z energii słonecznej. Rozwiązania takie mają wielki potencjał, pozwalający w oszczędny sposób wytwarzać energię wystarczającą do zasilana na skalę komunalną.


• Makani Power Inc., firma z siedzibą w Alameda w Kalifornii, opracowuje technologie pozyskiwania energii wiatrowej na dużych wysokościach. Ich celem jest skuteczne wykorzystanie najpotężniejszych zasobów wietrznych. Pozyskanie choćby ułamka globalnej energii wiatrowej na dużych wysokościach, byłoby wystarczające do zaspokojenia obecnego globalnego popytu na elektryczność. W zeszłym roku Google zainwestowało 10 milionów dolarów w Makani Power.

Stałe zobowiązania


Google od dawna jest liderem energooszczędności i w zdecydowany sposób dąży do tego, aby rozwój firmy odbywał się w harmonijny sposób, zwracając jednocześnie baczną uwagę na środowisko naturalne. Dzisiejszy komunikat o utworzeniu grupy ds. energii ze źródeł odnawialnych oraz o powiązanych inwestycjach, to najnowsze działania, podjęte przez Google w celu uzyskania czystej i ekologicznej energii. Google zobowiązało się, że począwszy od 2007 r. uzyska neutralny poziom emisji dwutlenku węgla. W związku z tym firma zbudowała jedną z największych korporacyjnych instalacji paneli słonecznych w USA. Google wdrożyło także nowatorskie metody poprawiające efektywność działania, poczynając od projektu centrów obliczeniowych, a kończąc na konstrukcji budynków.


Google nie tylko zmniejsza swój wkład w emisję dwutlenku węgla, ale pracuje także nad przyspieszeniem rozwoju w dziedzinie technologii ekologicznych. Nieco wcześniej w bieżącym roku firma, wspólnie z innymi branżowymi liderami, stworzyła projekt o nazwie Climate Savers Computing Initiative. Jest to konsorcjum, które działa na rzecz projektowania i eksploatowania bardziej energooszczędnych komputerów i serwerów. Firma ponadto za pośrednictwem Google.org będzie wspierać tworzenie nowych przepisów, zachęcających do rozwoju i wdrażania energii ze źródeł odnawialnych, takich jak Renewable Energy Standard.


Więcej informacji na temat zobowiązania Google na rzecz czystej energii
w przyszłości znaleźć można pod adresem: http://www.google.com/renewable-energy


Nagrania wideo o jakości telewizyjnej oraz inne pliki multimedialne związane
z komunikatem są dostępne na stronie http://www.thenewsmarket.com/google


Dalsze informacje na temat rekrutacji do grupy ds. energii ze źródeł odnawialnych w Google dostępne są na stronie http://www.google.com/jobs/energy/ 

Google Inc. – informacje

Oferowane przez Google, innowacyjne technologie wyszukiwania codziennie łączą miliony ludzi na całym świecie z informacjami. Google zostało założona w 1998 r. przez doktorantów uniwersytetu Stanford, Larry’ego Page’a i Sergey’a Brina. Obecnie jest czołową firmą internetową na wszystkich rynkach globalnych. Programy ukierunkowanej reklamy, oferowane przez Google, pozwalają firmom dowolnych rozmiarów osiągać wymierne rezultaty, wzbogacając jednocześnie ofertę Internetu dla użytkowników. Siedziba Google znajduje się w Dolinie Krzemowej, zaś biura w całej Ameryce, Europie i Azji. Więcej informacji znaleźć można na stronie http://www.google.com.

Google.org – informacje

Google.org jest filantropijną odnogą Google. Wykorzystuje siłę informacji, żeby pomagać ludziom ulepszać ich życie. Tworzymy i inwestujemy w narzędzia oraz umowy partnerskie, które mogą pomóc wykorzystać udostępnioną wiedzę do rozwiązywania najbardziej palących, światowych wyzwań w takich obszarach jak zmiany klimatyczne, rozwój gospodarczy i globalne zdrowie. Więcej informacji znaleźć można na stronie http://www.google.org.


Nadesłane przez:

Michal Baniewicz / Joanna Stebel

Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants
   WASZYM ZDANIEM
Brak wypowiedzi
Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 4+7=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2019 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.