HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Biblioteka - Artykuły - strona 5

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A
 
5 grudnia 2007 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
 
Pomagać tak, jak się potrafi. Co łączy ludzi, którzy trafiają do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego? Potrzeba bycia potrzebnym? Chęć zrobienia czegoś dobrego? Może chęć spłacenia dobra, które kiedyś sami otrzymali?
 
 
Wolontariusze przyjeżdżający do warszawskiego Ośrodka są różni: młodsi i starsi, mocno zaangażowani i dopiero początkujący, studiujący i pracujący. Różne są też ich motywacje. Najczęściej wspominana jest chęć pomocy drugiemu człowiekowi, bycia dla drugiego. 
 
Jako wolontariat, określa się dobrowolne, świadome i niezarobkowe wspieranie własną pracą wybranej - społecznie pozytywnej - inicjatywy. Ci, którzy pojawiają się w Ośrodku chcą wspierać misje.
 
- Wspierać to znaczy pracować dla…, nie pozostawać obojętnym i pomagać tak, jak się potrafi, jak to jest możliwe w danym momencie: modlitwą, inicjatywą czy własnym wyjazdem misyjnym – mówi Monika, wolontariuszka, która wróciła z Ugandy.
 
- Nasi wolontariusze zaczynają pracę w Polsce - każdy w miejscu swojego zamieszkania. Przyjeżdżają do Ośrodka czasami z odległych miejscowości: z Olsztyna, Szczecina, z Poznania czy Świdnika, żeby przejść formację misyjną. Potem wyjeżdżają – wyjaśnia ks. Stanisław Rafałko, dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.
 
Są posyłani na placówki misyjne, prowadzone przez księży salezjanów w Afryce, w Europie Wschodniej, Ameryce Południowej. Dają od siebie to, co posiadają: swój czas i talenty. Pracują z dziećmi w szkołach, w parafiach i oratoriach. Chcą zmieniać ten świat na lepsze, zwłaszcza dla najsłabszych i najbardziej pokrzywdzonych – dla dzieci.
 
Wolontariusze włączają się w akcje informacyjne, pomagają uwrażliwiać na potrzeby innych, dzielić się tym, co każdy z nas posiada, wnosić ludzką życzliwość i pomoc tam, gdzie brakuje wsparcia i nadziei.
 
Bez wsparcia wolontariuszy większość dzisiejszych dobrych inicjatyw nie miałaby szans na realizację. W świecie nastawionym na zysk, rywalizację i konsumpcję, zwłaszcza kraje rozwijające się potrzebują bezinteresownego wsparcia i nadziei.
 
Wszystkim wolontariuszom, pracującym w kraju i zagranicą, z okazji ich święta życzymy wiele wytrwałości i radości w tym, co robią.
 
 
 
 
 
Zapraszamy do obejrzenia filmiku ze spotkania formacyjnego wolontariatu(30 MB), które odbyło się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie w dniach 26-28 października 2007.
 
A szczególnie dla tych, którzy byli na spotkaniu i chcą się trochę pośmiać, polecam krótki filmik  (15 MB) o tym, że kamera czasem może zarejestrować nieoczekiwane ujęcia.
 
Krótkie życzenia dla wolontariuszy (audio) znajdziecie tutaj (3 MB).
 
ks. Maciej
 
 
 
MULTIMEDIA DON BOSCO
ks. Maciej Makuła sdb
Salezjański Ośrodek Misyjny
ul. Korowodu 20
02-829 Warszawa
 
    WASZYM ZDANIEM
Brak wypowiedzi
Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 4+4=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2019 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.