HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Biblioteka - Artykuły - strona 5

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A

Oczyszczalnia i elektrownia w jednym : biogaz 

Oczyszczalnia ścieków w Tychach będzie produkować prąd - niemal w całości pokryje całe zapotrzebowanie do jej działania.

Oczyszczalnia ścieków w Tychach -  modernizacja:

 

  • Ponad połowę inwestycji finansuje unijny Fundusz Spójności.

Pomysł:

  • "Oczyszczalnia będzie jedną z nielicznych, w której powstający biogaz pozwoli w całości zabezpieczyć jej potrzeby energetyczne - tak elektryczne, jak i cieplne. To swego rodzaju perpetuum mobile, które dodatkowo daje rocznie prawie 2,4 mln zł oszczędności w kosztach energii elektrycznej" - powiedział pełnomocnik prezydenta Tychów ds. realizacji projektu, Zbigniew Gieleciak.

 

R E K L A M A


 

Inwestycja:

  •  7 mln euro, realizacja firma Skanska. Jej głównym zadaniem będzie zmodernizowanie części osadowej oczyszczalni w Tychach-Urbanowicach.

Efekt:

  • Dzięki inwestycji tyska oczyszczalnia będzie w stanie przerobić całość osadów ściekowych. W zakres kontraktu wchodzi m.in. wybudowanie zamkniętych komór fermentacyjnych o łącznej objętości 11 tys. m sześc. W tych zbiornikach będzie zachodzić fermentacja osadu z wydzieleniem biogazu. Jego produkcja umożliwi zamontowanie drugiego agregatu prądotwórczego o mocy 345 kilowatów elektrycznych i 531 cieplnych.

Źródło: TV Biznes

R E K L A M A


 
   WASZYM ZDANIEM

autor: 1maciej (21.01.2008, 22:18:49)
to dobra i słuszna inwestycja,na niej powinni uczyć się inni

Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 5+9=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2019 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.