HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Biblioteka - Artykuły - strona 5

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A

ENEX i ENEX - Nowa Energia 2008 podsumowanie

 Energia to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki nie tylko Europy, ale także i świata.

W dniach 4-6 marca 2008 roku w Targach Kielce odbyła się jedenasta już edycja Międzynarodowych Targów Energetyki ENEX, którym towarzyszyły VI Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia.

 

R E K L A M A


Energia to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki nie tylko Europy, ale także i świata. Bez niej inne dziedziny nie mogłyby się w ogóle rozwijać. To sprawia, że zainteresowanie zarówno targami ENEX, jak i ENEX - Nowa Energia było bardzo duże. Do Kielc przyjechali wytwórcy energii konwencjonalnej, jak również firmy zajmujące się produkcją energii ze źródeł odnawialnych.

W sumie w halach targów Kielce swoje stoiska zaprezentowało prawie 120 wystawców z Polski, Niemiec i Szwecji. Podczas targów ENEX i ENEX – Nowa Energia w Kielcach nie zabrakło maszyn oraz urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych, najnowszych technologii systemowych, armatury sieciowej, kolektorów słonecznych, pieców opalanych drewnem, promienników ciepła, kotłowni opalanych biomasą oraz pojazdów na biopaliwo.

Na stoiskach wystawcy zaprezentowali także najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawianymi źródłami energii, wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii oraz eksploatacją urządzeń energetycznych i modernizacją istniejących sieci. Targi te to znakomite miejsce prezentacji nowych rozwiązań technicznych i technologicznych przemysłu energetycznego, to forum wymiany informacji i doświadczeń.

R E K L A M A


W ramach targów odbyły się także liczne spotkania i szkolenia. Konferencje takie jak Renesans Energetyki Jądrowej, Odnawialne źródła energii czy Forum pomp ciepła zgromadziły tłumy słuchaczy. Hitem okazały się jednak spotkania na temat najnowszych rozwiązań stosowanych w branży czyli Ciepło z biomasy w praktyce oraz Biogazownia rolnicza. Drugiego dnia targów odbyła się także projekcja filmu dokumentalnego „Niewygodna prawda – An Inconvenient Truth”.

Film jest wykładem na temat katastrofy ekologicznej naszej planety. Prowadzi go Al Gore. Obraz ukazuje dramatyczną sytuację, jaką stwarza na Ziemi efekt cieplarniany. Al Gore uważa jednak, że istnieje możliwość ocalenia naszej planety i że możemy zapobiec jeszcze katastrofie. Premiera kinowa tego filmu odbyła się w USA w maju 2006 roku.

Komisja złożona ze specjalistów oraz przedstawicieli Targów Kielce przyznała sześć wyróżnień oraz dwa medale za produkty, które jej zdaniem mogą zrewolucjonizować rynek energetyczny. Najwyższe nagrody przypadły Instytutowi Automatyki Systemów Energetycznych Sp. z o.o. z Wrocławia za opracowanie Systemu Oceny Jakości Energii Elektrycznej oraz firmie BMK Solar za prysznic słoneczny.

Współorganizatorami targów ENEX i ENEX – Nowa Energia Kielce 2008 byli: Polska Izba Biomasy, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska. XI Międzynarodowym Targom Energetyki ENEX oraz VI Targom Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia towarzyszyć będą IX Targi Ekologiczne, Komunalne, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu EKOTECH oraz po raz pierwszyTargi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON.

 

Targi ENEX i EKOTECH odwiedziło ponad 3000 specjalistów z branży.

 
   WASZYM ZDANIEM
Brak wypowiedzi
Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 3+2=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2019 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.